В Україні запустили онлайн-сервіс про першу реєстрацію авто

В Україні запустили онлайн-сервіс про першу реєстрацію авто
  • На основі відкритих даних Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ створено онлайн-сервіс про першу реєстрацію автомобілів.

Вперше в Україні Головний сервісний центр МВС опублікував відкриті дані про першу реєстрацію авто на національному порталі https://data.gov.ua. На основі цих даних створено онлайн сервіс http://texty.org.ua/cars, що надає змогу кожному громадянину самостійно отримати інформацію про автомобільний ринок у кілька кліків.
Сервіс створений на основі відкритих даних із Єдиного державного реєстру МВС. Вперше транспортний засіб потрапляє у реєстр після придбання та реєстрації власником у територіальному сервісному центрі МВС. Далі у реєстрі відображаються усі зміни, які відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знаку, здійснення переобладнання тощо. Сервіс на основі відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Завдяки сервісу можна порівнювати дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю, об'ємом двигуна, типом палива та кольором.

Реалізація такого проекту стала можлива за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування у межах проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”/TAPAS, що реалізується Фондом Євразія у партнерстві з Texty.org.ua

«Політика відкритості Уряду в Україні передбачає, що інформація, якою володіє держава, має бути однаково доступною усім громадянам. У грудні 2017 року Уряд прийняв оновлення до постанови № 835, згідно якого кількість наборів, що підлягають відкриттю, збільшено до 600. Відтоді Уряд відкрив кілька сотень нових наборів даних. Робота над покращенням якості, кількості та використання усіма, хто зацікавлений, триває постійно. Яскравий приклад - презентований сьогодні сервіс, що покликаний унеможливити маніпуляції державними даними і вирівняє інформаційні умови для всіх учасників», – наголошує голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко

Сервіс на основі відкритих даних допоможе зрозуміти тенденції автомобільного ринку в Україні, запропонувати державі нові способи використання таких відкритих даних для підвищення доступності послуг у цій сфері, або ж виокремити цікаві факти. Окрім даних про приватні легкові автомобілі, проект охоплює дані з реєстрації транспортних засобів інших категорій, зокрема автобусів та мікроавтобусів.

«Щороку в Україні здійснюється понад мільйон реєстраційних операцій, зокрема, у 2017 їх було 1 415 512. Журналісти, громадські організації, бізнес постійно потребували доступу до інформації для аналізу ринку та інформування громадян. Відтепер можливо дослідити реальний стан українського авторинку та якісно змінити його майбутнє у кілька кліків. Інформація у сервісі міститься починаючи з 2013 року та буде оновлюватися щомісяця» - зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. Сервіс буде корисним споживачам для моніторингу автомобільного ринку та отримання точної інформації про найпопулярніші марки та моделі авто. Бізнес зможе більше дізнатися про споживчу поведінку та уподобання громадян – зокрема, які автомобілі купують мешканці різних регіонів, як впливає колір авто на його популярність, тощо.

Коментарі
keyboard_arrow_up