Кам’янець зацвів аурінією (ФОТО)

Кам’янець зацвів аурінією (ФОТО)
  • У цю пору скелі каньйону та стіни мурів Кам’янця щороку вкриваються сліпучо-жовтими пучками. Це - квіти  аурінії.
  • У Кам’янці навіть є легенда про ці квіти.

Ніколи не замислювалися, чому Кам'янець - Подільський звуть "Квіткою на Камені"? Щороку навесні секлі каньйону та древні мури вкриваються жовтим цвітом. То - аурінія.


Авринія (аурінія) скельна (біологічна назва - Aurinia saxatilis) — це рідкісна трав'яниста рослина. Аурінія - це ендеміка (ендеміки – то види рослин чи тварин, що живуть чи ростуть лише у певних районах, мають обмежений простір).


До речі, аурінія – рослина, що належить до Зеленої книги України (у Зеленій книзі зібрано перелік рідкісних рослин, і таких, що знаходяться під загрозою зникнення й потребують охорони).

За легендою, колись квітка скельна була дівчиною, що жила у Кам'янці.  За молодості волосся дівчини було довге, золоте, кучеряве. Але з часом воно почало вицвітати, сивіти. Жінка прохала Бога, щоб її коси завжди залишилося такими золотими, які прикрашатимуть мури Кам’янця.

0
0
0
0
Сьогодні у Кам'янці Сьогодні у Кам'янці
Події у Кам’янці-Подільському, які ви могли пропустити: ТОП - 5 новин Події у Кам’янці-Подільському, які ви могли пропустити: ТОП - 5 новин
Як відбулося відкриття туристичного сезону у Кам’янці-Подільському (ВІДЕО) Як відбулося відкриття туристичного сезону у Кам’янці-Подільському (ВІДЕО) Фоторепортаж: відкриття туристичного сезону у Кам'янці-Подільському 2019 Фоторепортаж: відкриття туристичного сезону у Кам'янці-Подільському 2019 Кам’янець в Instagram: яскраві фото тижня Кам’янець в Instagram: яскраві фото тижня Як працюватиме музей та Старий замок у святкові й передсвяткові дні Як працюватиме музей та Старий замок у святкові й передсвяткові дні
Коментарі (2)
  • Колесникова Надежда

    Прекрасна стаття!..

    Шептицька Іванна reply Колесникова Надежда

    Дякую :)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Кам'янця-Подільського за сьогодні

keyboard_arrow_up