Кам’янець зацвів аурінією (ФОТО)

Кам’янець зацвів аурінією (ФОТО)
  • У цю пору скелі каньйону та стіни мурів Кам’янця щороку вкриваються сліпучо-жовтими пучками. Це - квіти  аурінії.
  • У Кам’янці навіть є легенда про ці квіти.

Ніколи не замислювалися, чому Кам'янець - Подільський звуть "Квіткою на Камені"? Щороку навесні секлі каньйону та древні мури вкриваються жовтим цвітом. То - аурінія.


Авринія (аурінія) скельна (біологічна назва - Aurinia saxatilis) — це рідкісна трав'яниста рослина. Аурінія - це ендеміка (ендеміки – то види рослин чи тварин, що живуть чи ростуть лише у певних районах, мають обмежений простір).


До речі, аурінія – рослина, що належить до Зеленої книги України (у Зеленій книзі зібрано перелік рідкісних рослин, і таких, що знаходяться під загрозою зникнення й потребують охорони).

За легендою, колись квітка скельна була дівчиною, що жила у Кам'янці.  За молодості волосся дівчини було довге, золоте, кучеряве. Але з часом воно почало вицвітати, сивіти. Жінка прохала Бога, щоб її коси завжди залишилося такими золотими, які прикрашатимуть мури Кам’янця.

0
0
0
0
Популярне у Кам'янці Популярне у Кам'янці
20 ударів ножем: жителька Кам’янеччини жорстоко поквиталася з турком 20 ударів ножем: жителька Кам’янеччини жорстоко поквиталася з турком
Юні танцюристи студії "Пірует" демонструють майстерність (ФОТО) Юні танцюристи студії "Пірует" демонструють майстерність (ФОТО) Кам’янчани вшановуватимуть пам’ять героїв Небесної сотні Кам’янчани вшановуватимуть пам’ять героїв Небесної сотні Чи подорожчали у Кам’янці яйця та курятина? Чи подорожчали у Кам’янці яйця та курятина?
Коментарі (2)
  • Колесникова Надежда

    Прекрасна стаття!..

    Шептицька Іванна reply Колесникова Надежда

    Дякую :)
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up