Більше 126 тисяч вагітних жінок України отримали допомогу на суму понад 3 мільярди гривень

Більше 126 тисяч вагітних жінок України отримали допомогу на суму понад 3 мільярди гривень
  • Протягом трьох кварталів 2018 року Фонд соціального страхування України профінансував допомогу по вагітності і пологах більше 126 тисячам жінок на суму понад 3 млрд гривень.
  • Розмір допомоги складає 100% середньої зарплати за кожен день перебування у декретній відпустці включно з пологами.

Право на виплату мають усі працевлаштовані жінки, а також самозайняті і фізичні особи-підприємці. Підставою для призначення допомоги по вагітності і пологах є листок непрацездатності, який видає лікарня, у якій жінка перебуває на обліку. Повідомляє Кам’янець-Подільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області.
Для отримання допомоги листок непрацездатності передається роботодавцю і розглядається комісією із соціального страхування протягом десяти днів з дня його надходження. На підставі протоколу засідання комісії або рішення уповноваженого здійснюють розрахунок суми допомоги і заповнюється заява-розрахунок, яка передається до Фонду для проведення виплат.
Допомога виплачується жінці у найближчий термін, зазначений для виплати зарплати. Нагадаємо, листок непрацездатності видається з 30 тижня вагітності і складає 126 календарних днів. Жінкам, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді до основного видається додатковий листок непрацездатності терміном 14 календарних днів. Фонд соціального страхування України допомагає жінкам протягом усією декретної відпустки включно з пологами. Зазначимо, допомога по вагітності та пологах, яку надає Фонд, не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати. Якщо середній дохід жінки менший мінімальної зарплати, допомога розраховується, виходячи з мінімальної зарплати.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up