Чи вистачить 400 тисяч гривень, щоб "освіжити" дорожню розмітку в Кам'янці?

Чи вистачить 400 тисяч гривень, щоб "освіжити" дорожню розмітку в Кам'янці?
Безпека під час дорожнього руху залежить не лише від поведінки водіїв та пішоходів, а й від умов трафіку, котрі мала б забезпечувати місцева влада. До таких якраз належить наявність у місті дорожньої розмітки. Журналісти «20 хвилин» вирішили з‘ясувати, коли та за яких умов у Кам’янці на асфальт наноситимуть дорожню розмітку.

- Загалом водії вже звикли за роки, що дорожня розмітка не відрізняється від звичайного дорожнього покриття за кольором. Зазвичай, якісну дорогу важко знайти. Але більша проблема полягає в тім, що якщо місцеві водії вже й звикли до відсутності дорожньої розмітки, то люди з інших міст можуть дезорієнтуватися в дорожньому русі і зробити ДТП. Сам неодноразово був свідком таких випадків, - зізнається Олексій, 22-річний водій.

- Мені реально страшно переходити дорогу. Машини буквально літають, не зважаючи на знаки чи розмітку. Та все ж, сподіваюся, що нафарбують уже ті «зебри», щоб хоч пішоходи знали, де можна дорогу перейти, - обурюється студентка Богдана.

З питанням позначення дорожньої розмітки у Кам’янці журналісти «20 хвилин» звернулися до Бабія Сергія, заступника міського голови. Сергій Віталійович нам пояснив: для того, аби цього року нанести дорожню розмітку на асфальт в усьому міст, потрібно небагато-немало – 3,5 мільйонів гривень. Таких грошей, звісно ж, у казні міського бюджету немає. Тому, вкотре найбільш віддалені від центру Кам’янця райони знову залишаться без розмітки. Сергій Віталійович хвалиться, що у 2016 році виділено рекордну суму грошей для вирішення цього питання:

- За останніх 20 років це найбільша сума. 400 тисяч гривень. Коли в минулому році виділено було 300 тисяч, а в попередні роки – приблизно до 99 тисяч.

Цікавимося, на який кілометраж цієї суми вистачить. Адже, відповідно до реальних потреб, ця сума –  дещо замала. Заступник міського голови відповів, що 400 тисяч гривень вистачить на 5 тисяч метрів квадратних, у той час, коли загальна протяжність асфальтованих доріг у Кам’янці становить 110 кілометрів.

За словами Сергія Віталійовича, «багаті» міста можуть собі фінансово дозволити наносити дорожню розмітку, як належить, двічі в рік. А Кам’янець до розряду «міст-багатіїв» не належить, тому влада змушена обмежити річну кількість ненесення фарби на дороги.

Цього року розмітку нанесуть, орієнтовно, 7 квітня. Але і це ще не остаточно, адже чекають на вказівку згори – від погоди. Сергій Бабій пояснює, що нанесення фарби буде оптимальне, коли різниця між температурою вдень та вночі становитиме не менше 10 °С.

Марка фарби щороку інша, залежить від того, хто виграє тендер. У 2015 році використали фарбу Полтавського виробництва. Та й Сергій Віталійович зізнається, що вона не надто якісна, адже від неї після зими мало що залишилося.

Сподіватимемося, що цьогорічна «рекордна» сума коштів, виділених із бюджету, все ж дозволить придбати якісну фарбу, котра не змиється після першого дощу.

Коментарі
keyboard_arrow_up