У Кам'янці прокуратура виявила порушення у закупівлі пального на бюджетні кошти

У Кам'янці прокуратура виявила порушення у закупівлі пального на бюджетні кошти
фото з мережі інтернет
  • У Кам'янці недійсною визнано додаткову угоду до договору про закупівлю товарів на суму понад 1 млн грн.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» при проведенні одним із комунальних підприємств Кам’янець-Подільської міської ради державних закупівель.
У лютому підприємство провело закупівлю пального на суму понад 1,1 млн. грн. та із переможцем відкритих торгів укладено договір про закуплю за бюджетні кошти 436 тис. літрів бензину та дизельного палива.
Водночас, після проведення відкритих торгів, всупереч норм Закону України «Про публічні закупівлі» та положень укладених договорів, без будь-яких належних на те підстав, між замовником та постачальником укладено додаткову угоду, якою загальний обсяг пального, що планується закупити зменшено на 800 літрів, та протиправно збільшено ціну за одиницю товару.
Разом з тим, ринкові ціни на бензин та дизельне паливо з часу проведення закупівлі та до моменту укладення додаткової угоди змінились тільки у бік зменшення.
Враховуючи те, що згідно укладеного договору закупівля пального комунальним підприємством здійснювалась за кошти місцевого бюджету, з метою запобігання незаконним витратам бюджетних коштів та порушенню економічних інтересів держави внаслідок укладення незаконного правочину, місцева прокуратура вжила заходів до захисту інтересів держави у судовому порядку.
Додаткову угоду до договору про закупівлю паливно-мастильних матеріалів рішенням господарського суду Хмельницької області визнано недійсною.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Коментарі
keyboard_arrow_up