У Кам’янці спіймали чоловіка, що працював на російські спецслужби

У Кам’янці спіймали чоловіка, що працював на російські спецслужби
Фото з мережі Інтернет
  • Кам’янчанин розпалював міжнаціональну ворожнечу та здійснював антиукраїнську пропаганду.
  • Виявилося, що фінансування його діяльності здійснювалось представниками спецслужб РФ з використанням криптовалют.

Співробітники Служби безпеки України викрили у Кам'янці учасника російської політичної організації «Национальное освободительное движение». Він розпалював міжнаціональну ворожнечу та здійснював антиукраїнську пропаганду в інтересах країни-агресора.

Як повідомляє прес-служба СБУ, кам’янчанин був завербований представниками ФСБ під час періодичних виїздів до Росії. За завданням «кураторів» він виготовляв листівки нібито від українських націоналістів із закликами до агресивних дій стосовно поляків, які проживають на території України. Вказані матеріали він отримував від «замовників» через Інтернет. Потім зловмисник поширював агітки у популярних серед іноземних туристів історичних та культурних місцях регіону.

Оперативники спецслужби зафіксували, що агітатор також адміністрував спільноту в одній із соціальних мереж, через яку поширював матеріали щодо підтримки терористичних організацій «Л/ДНР» та виправдовував російську військову агресію проти Украни.

Під час санкціонованого обшуку у помешканні фігуранта справи співробітники СБУ виявили матеріали з антипольською та проросійською пропагандою, а також комп’ютерну техніку із доказами протиправних дій.

У рамках відкритого кримінального провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Коментарі
keyboard_arrow_up