Кам'янчани презентуватимуть святкову збірку рідзвяних історій

Кам'янчани презентуватимуть святкову збірку рідзвяних історій
  • Автори збірки "Різдво через Збруч" проведуть презентацію 5 січня о 18:00 у Кам'янець-Подільському готелі "Reikartz"

Видавнича група «КМ-БУКС» випустила напередодні Різдва збірку оповідань «Різдво через Збруч», що побачила світ у серії «КМ The BEST».

Над збіркою працювали сім авторів, серед яких троє кам’янчан - Андрій Павловський, Лора Підгірна, Віоліна Ситнік.

У збірці «Різдво через Збруч» письменники поділилился особливими та трепетними історії, що, власне, мешкають по обидва боки Збруча», – зазначила в своєму повідомленні у «Facebook» упорядник збірки Лора Підгірна – журналістка, письменниця, авторка проекту «Літературний туризм».

Читачі зможуть безпосередньо поспілкуватися із авторами збірки на презентації, що відбудеться 5 січня о 18:00 у Кам'янець-Подільському готелі "Reikartz".

«Різдвяна пора – завжди особлива. Це час, коли кожен по-своєму шукає, подібно до біблійних мудреців, особливу яскраву зорю, що здатна зігріти душу і вказати шлях до затишку, злагоди і вмиротворення. Часи змінюються, а от прагнення вільно жити у мирі, любові і з чистою совістю – незмінне…

Як, попри тривалі образи, подарувати хворій близькій людині зимове свято у липні? Чи можливо за короткий час на самоті переосмислити минуле і зустріти свято з оновленим світобаченням? Чи правда, що дітям дано бачити більше і що уявні друзі іноді не такі вже й уявні? Якими стравами здавна зустрічають свято на заході нашої держави? Все це і навіть більше ви знайдете на сторінках збірки «Різдво через Збруч», – йдеться у анотації до збірки.

Для кожного автора збірка - особлива: 

«Коли-небудь я напишу святочний роман, а поки що роблю свій посильний вклад у святочну літературу у вигляді різдвяних оповідань. Моїх там (у збірці «Різдво через Збруч») – цілих два. Два діаметрально протилежних. Одне, реалістичне, про переосмислення власного життя, страждання і, як наслідок, прощення, а інше – казково-магічне – про подорож у часі та Кам’янець-Подільський як останню столицю УНР», – розповіла в «Instagram» про свої оповідання Віоліна Ситнік.

 

«Люблю святочні історії. У них особлива магія. Для мене це – неодмінні «інгредієнти» свята, що створюють справжній різдвяний настрій. Тому питання про те, писати чи не писати власну історію для збірки «Різдво через Збруч», навіть не виникало. Звісно, що писати! Так і з’явилося на світ оповідання «Черешневий бісквіт», що розповідає декілька різдвяних історій», – повідомив «КлюЧу» Андрій Павловський.

 

Ці рядки я пишу зараз далеко від України, де найкраще усвідомлюєш як різниться українське Різдво від тих різдвяних свят, які мають європейці, мешканці Швейцарії, Франції, Німеччини. Гарно. Потужно. Гостинно. Весело. Заможно. Але українське Різдво – це щось ОСОБЛИВЕ!!! Збірка оповідань «Різдво через Збруч», як на мене, з’явилася дуже вчасно. На відміну від інших книжок, що з’являються напередодні різдвяних свят, вона є не тільки книгою про абстрактне Різдвяне Диво, але, насамперед, про Різдвяне Диво для українців, що мешкають по обидва боки Збруча. Це ще й у певному сенсі, книга-місія, бо, напевне, уперше автори по обидва боки Збруча об’єдналися у такому форматі – форматі різдвяних оповідань – аби презентувати свою творчість на суд читача, а разом із тим – власну проукраїнську громадянську позицію. І хоч наші читачі знайдуть під палітуркою «Різдва через Збруч» і романтичні новели, і життєві історії, і навіть, дитяче оповідання – наша збірка, найперше, про Різдво й Україну, про українське Різдво. Про споконвічну віру, яка окриляє кожного із нас. Віру в те, що усе погане залишається у році минулому й разом із Рожденним Спасителем приходить, обновляється в оселях українців радість, мир, щастя, добробут. Приємним бонусом стане й Стравопис через Збруч, який увійшов до збірки. У ньому – переписи рецептів давніх українських смаколиків, що готували наші подільські й галицькі бабусі напередодні Різдва. Тому приємного усім читання й смакування, друзі-читачі! З повагою упорядниця й співавторка збірки «Різдво через Збруч» Лора Підгірна (Белфорт, Франція).

Коментарі
keyboard_arrow_up