Кам’янецькі студенти-реставратори повернуть до життя старовинні полотна

Кам’янецькі студенти-реставратори повернуть до життя старовинні полотна
фото із сайту міськради

Уже за чотири дні, 30-го січня, у Галереї мистецтв відбудеться відкритий захист магістерських робіт студентів спеціальності «Реставрація творів мистецтва» К-ПНУ ім. І Огієнка. Відкритий захист робіт організовують в рамках проекту «Від забуття до відкриття» . Початок – о 10. 00 годині.

Увазі присутнім представлять вісім відреставрованих живописних полотен з фондів Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідник. Станом  на сьогодні, близько 140 старовинних полотен із фондів музею вже повернули до життя студенти-реставратори К-ПНУ ім. І. Огієнка. І це - за 9 років, відколи в університеті було запроваджено спеціальність «Реставрація творів мистецтва».

У художній майстерні процес не зупиняється: щойно оновлені й знову прекрасні витвори мистецтва повертаються до фондів музею, готові до експозиції, як на їхнє місце прибувають ветхі, понищені часом полотна, облущені й потемнілі до невпізнання, - йдеться на сайті Кам’янець – Подільської міської ради.

Процес реставрації під керівництвом асистентів кафедри образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва і реставрації творів мистецтва Олександра Віштаченка і Тимура Такірова дуже кропіткий і триває рік-півтора, іноді - довше. Але, крім складних технічних завдань, старовинні картини досить часто радують сюрпризами.

 

Коментарі
keyboard_arrow_up