14 квітня - Страсна п’ятниця, річниця аварії «Титаніка»

  • Сьогодні християни відзначають найбільш строгий день Великого посту.
  • А ще 105 років минуло від того дня, коли найбільший на той час пасажирський лайнер світу «Титанік» зіштовхнувся з айсбергом.
14 квітня -  Страсна п’ятниця, річниця аварії «Титаніка»

В аварії на "Титаніку" загинуло 1 513 осіб, вртяувалося - 712.

14 квітня 1912 — у неділю в день аварії було отримано декілька повідомлень про лід і айсберги біля узбережжя Північної Америки. Багато з них були набагато південніше звичайного, якраз на шляху транспортних мереж. Ще в п'ятницю і суботу надходили телеграми з попередженнями від інших кораблів, які спостерігали айсберги на своєму шляху.

Перше повідомлення про айсберги і лід у неділю було отримано й о 13:40 передано капітану Сміту, який замість того, щоб вивісити його на капітанському містку, передав його Брюсу Ісмею і повернув тільки значно пізніше.

Під впливом цього повідомлення і ще двох телеграм пізніше капітан Сміт змінив курс «Титаніка» відхиливши його на 16 кілометрів південніше від звичайного маршруту. Ще одна більш конкретна телеграма надійшла від німецького судна Америка о 13:45, яка повідомляла про два великі айсберги значно південніше звичайного.

 Однак ця телеграма так і не потрапила на капітанський місток — отримавши телеграму радисти почали ремонтувати передавач, не звернувши на телеграму уваги та поклавши її до купи з іншими паперами.  Ця найважливіша новина так і не потрапила до уваги команди і «Титанік» продовжував просуватися вперед на великій швидкості — 22,5 вузлів (41,6 км/год). Хоча команда і мала численні попередження про айсберги та лід, дієвих заходів не було вжито і впевненість у технологічних нововведеннях лайнера давала капітанові і команді надію, що лихо можна буде обминути.

Іменинники: Марія.

Коментарі

У одній з аптек міста затримали зловмисника, який намагався поцупити медикаментів на суму 3 500 гривень.

Активні кам’янчани долучилися до загальноміського велопробігу.

Житловий будинок по вулиці Ладигіна спалахнув через коротке замикання електромережі.

Представники церковних громад та кам’янчани об’єдналися для того, щоб провести загальноміську ходу на захист традиційних...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up