Археологи Кам'янця знайшли рідкісні молюски

Археологи Кам'янця знайшли рідкісні молюски
  • Вчора про це повідомили на сторінці Facebook спільноти «K-P Architectural-Archaeological Expedition»

Мушлі Фаготії плямистої археологи виявили в шарі ґрунту XIV-XVI сторіччя під час археологічних розкопок в районі Руської брами.  Їх визначенням займався Павло Нечитайло і допомагав Василь Глеба. Павло припускає, що комплекс гідро-фортифікаційних споруд на Руській брамі, в систему якого входили шлюзи, послугував хорошим середовищем для розвитку цих мушель.

«Сьогодні цей молюск, на відміну від інших виявлених під час розкопок мушель інших видів (лунка річкова, беззубка звичайна, горошинка річкова, катушка закручена і лужанка болотяна) не зустрічається в річці Смотрич», йдеться у повідомленні.

У "Каталозі прісноводних молюсків України 2018" зазначено: "В Україні Фаготія плямиста трапляється в низов’ях Дніпра, Дністра, Південного Бугу, Дунаю, а також у середній течії Дністра. Молюски населяють переважно русла перерахованих вище великих річок, рідше – їх притоки першого і другого порядків.

Тобто, в XIV-XVI сторіччі річка Смотрич, швидше за все була повноводною і значно перевищувала за розмірами від берега до берега і глибиною русла, аніж сьогодні.

Коментарі
keyboard_arrow_up