У Хмельницькому зафіксували перший випадок захворювання на дифтерію. Хворобу виявили у 21-річної місцевої жительки, яка працює фармацевтом. Про це повідомляє Vsim.ua.
Дівчина звернулася до лікарні не одразу. Думала, що у неї ГРВІ. Боліло горло та була незначна температура. Перші три дні хвороби хмельничанка лікувалася вдома, пила антибіотик.
Однак на четвертий день у неї підвищилась температура, тоді хвора викликала “швидку”. Лікар поставив їй попередній діагноз - дифтерія. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом.
Тому дівчину госпіталізували до інфекційної лікарні. Де, 28 липня, в неї взяли всі аналізи. Їх направили на Київ, результатів чекали кілька днів. Вчора, 1 серпня, хворобу офіційно підтвердили. Про це повідомила головний лікар Хмельницької обласної інфекційної лікарні Оксана Піддубна.
Медики оцінюють стан дівчини, як середньої тяжкості. З'ясувалося, що хмельничанка була щеплена від інфекції. Однак дифтерія це захворювання, яке потребує ревакцинації.
Перші 4 щеплення дівчині зробили у три роки. П’яту вакцинацію у 6-му віці, а от щеплення у 16 років пропустила.
Сироватки в Україні немає
Випадок дифтерії підтвердили, однак небезпечну хворобу, яка може призвести до летальних наслідків, нічим лікувати. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook головна позаштатна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська. Виявляється термін придатності вакцини по всій Україні завершився ще 30 липня. Іншої сироватки поки не має.
У випадку із 21-річною хмельничанкою, дівчині сироватка поки не потрібна, адже у неї не тяжка форма і лікарі запевняють, що обійдуться без її застосування. Наразі дівчина на стаціонарному лікуванні, на якому пробуде щонайменше два тижні. За словами Оксани Піддубної, всіх, хто контактував із хворою теж перевірять на дифтерію.
"Щеплення - єдине, що може врятувати"
Оксана Піддубна звертається до усіх хмельничан з проханням прийти до сімейного лікаря і зробити щеплення. Наразі вакцина є у повному обсязі. Її безкоштовно роблять усім дорослим.
Довідково: Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий.
Симптоми:
На початку захворювання, дифтерію можна сплутати з ангіною. Тому при перших симптомах краще відразу йти до лікаря, щоб вчасно почати лікування. Небезпечна не лише сама хвороба, а й ускладнення, які вона може викликати.
Зокрема:
Профілактика та щеплення
Найефективнішим методом профілактики від дифтерії є щеплення. Однак, вакцина не гарантує вбереження від ураження, проте у хворого із щепленням дифтерія протікає у легшій формі або симптоми можуть зовсім не проявлятись. Іноді людина є лише носієм.
Також профілактикою хвороби є дотримання власної гігієни.
Щоб убезпечити себе, треба: