Археологічна експедиція Кам'янець-Подільського музею разом зі студентами-практикантами діляться першими результатами.
Розкопки проходять на багатошаровій пам'ятці на Кармалюковій горі, де представлено трипільську культуру етап СІІ гординештського локально-хронологічного утворення, ранньоскіфський час та давньоруський час.
Упродовж перших кількох днів дослідникам вдалося прослідкувати рів, який йде впоперек дитинця і який ніхто ніколи не досліджував, причому він має кам'яну конструкцію по краю для протидії запливання рову. Вдалося прослідкувати й конструкцію валу біля рову, він також має кам'яну основу.
Біля основного валу натрапили на залишки житла давньоруського часу. Ще в одному шурфі натрапили на кам'яну основу якоїсь конструкції, ймовірно житла.
Вчора ж, археологи повідомили, що студенти-новачки знайшли два чоловічі скелети, при чому це загиблі люди, а не поховання. Загиблих після смерті привалила конструкція житла.
"Перший чоловік лежить на спині, права рука тримає шию, орієнтований головою на південь. Інший кістяк лежить до нього під кутом 90 градусів і придавлений жорновим каменем. Тіла датуються серединою ХІІІ ст., 1240-1250 рр. Роботи з розчистки тривають.", йдеться у повідомленні Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.
Valya Yazhuk
Ihor Starenkyi reply Valya Yazhuk