У Кам’янці відбулась презентація фільму про жінок в АТО. Автором ідеї якого є кам’янецька розвідниця

  • У Кам’янці-Подільському презентували стрічку про жінок на війні.
У Кам’янці відбулась презентація фільму про жінок в АТО. Автором ідеї якого є кам’янецька розвідниця
Фото із сайту міської ради

У Кам’янці сьогодні, 18 травня, у готелі «Клеопатра» відбувся показ українського кіноальманаху «Невидимий батальйон» - першої документальної стрічки про війну і жінок на ній, до того ж знятої самими жінками. Подивитися фільм прийшли військовослужбовці, освітяни, члени громадських організацій та містяни, яких зацікавила подія, а також представники влади, повідомляють на сайті міської ради.

Ідея проекту належить кам’янецькій розвідниці Марії Берлінській. Над фільмом працювали три режисерки — Світлана Ліщинська, Аліна Горлова та Ірина Цілик. У стрічці висвітлено історії шести героїнь, які несуть або несли службу у зоні проведення антитерористичної операції: Олени Білозерської, Оксани Якубової, Андріани Сусак, Дар'ї Зубенко, Юлії Паєвської та Юлії Матвієнко. Особливістю кінострічки є те, що у ній немає постановки, усі кадри знімалися в реальних умовах війни.

На презентацію прийшла натхненниця проекту та автор фільму кам’янчанка Марія Берлінська. Авторка розповіла, що ідея з’явилася спонтанно, і перед тим як втілити проект у життя, вона навіть не знала з чого розпочинати, але завдяки небайдужим людям, у тому числі й командирам, все вдалося.

“Наші жінки на фронті не плачуть, навіть тоді коли втрачають близьких друзів і бачать смерть, але знаєте, що їх змусило заплакати коли ми перебували за кордоном – фраза, яку говорять всі, навіть маленькі діти коли бачать людей у формі – “Дякую за службу. Я хочу, щоб так було і в нас. І ще, щоб говорили Слава Україні, а  у відповідь було чути – Героям і Героїням Слава”, - зауважила Марія.

Від імені кам'янчан очільник міста вручив Марії Берлінській відзнаку "За заслуги перед міською громадою".

Переглянувши фільм, глядачі декілька хвилин аплодували стоячи.

Проект розпочався з однойменного соціологічного дослідження про участь жінок у війні проти російської окупаційної армії, після якого з'явилася серія календарів із фотографіями жінок на фронті. Прем'єра фільму «Невидимий батальйон» відбулася 16 жовтня 2017 на телеканалі 1+1, а також у Києві у кінотеатрі «Оскар» 24 листопада 2017 року.

Коментарі

У одній з аптек міста затримали зловмисника, який намагався поцупити медикаментів на суму 3 500 гривень.

Активні кам’янчани долучилися до загальноміського велопробігу.

Житловий будинок по вулиці Ладигіна спалахнув через коротке замикання електромережі.

Представники церковних громад та кам’янчани об’єдналися для того, щоб провести загальноміську ходу на захист традиційних...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up