Як кам’янчанки ворожать на Андрія? (опитування)

Як кам’янчанки ворожать на Андрія? (опитування)
Фото із мережі Інтернет
  • Кажуть, що у ніч з 12 на 13 грудня відбуваються містичні речі, які дозволяють побачити майбутнє.
  • Дівчата ж користуються моментом та намагаються дізнатися ім’я свого судженого.
  • Журналісти “20 хвилин” вирішили запитати кам’янчанок, як вони ворожитимуть на свято Андрія.

 

Ворожіння на Андрія давня традиція, яка збереглася дотепер. Ставлення до неї досить неоднозначне: хтось вважає це розвагою, хтось сприймає скептично, а хтось відкидає традицію через релігійні переконання. Андрій Первозванний християнський святий. Він був одним із перших проповідників цієї релігії у Царгороді, на побережжях Чорного моря та в Києві. Що ж до обрядів та звичаїв у цей день, то вони мають дохристиянський характер. У народі поширена ще одна назва цього свята - Калита. За давніми звичаями у Андріївську ніч хлопцям дозволено бешкетувати, а дівчата різними способами дізнаються свою долю.

Ми розпитали кам’янчанок, як вони ставляться до свята і які найчастіше обирають способи для ворожіння.

Оля

На Андрія ворожила раз, за компанію з іншими дівчатами. Суть ворожіння полягала в тому, щоб написати на папірцях імена хлопців, поставити їх під подушку, а біля ліжка залишити склянку з водою. Якщо у сні тобі захочеться і пити й воду подасть юнак, то він твоя доля, а зранку, прокинувшись маєш виягнути одного папірця, то буде ім'я того хлопця який снився. Проте, цьогоріч ворожити не планую).

 

Ірина

Востаннє на Андрія гадала ще, коли навчалася у середній школі. Тоді мені було цікаво дізнатися більше про майбутнє. Єдине, що я робила, - це звечора розчісувала волосся і ставила гребінець під подушку. Саме завдяки такому способу за народним повір'ям має наснитися майбутній чоловік. Цього року, напевно, не буду гадати. Хай майбутнє буде приємною несподіванкою.

 

Інна

Я взагалі не ворожу, це дурня.

 

 

 

 

Діана

Почала ворожити на це свято ще у школі, і завжди у цей день ставила папірці з іменами хлопців під подушку, а зранку діставала. Також набирала у тарілку воду, ставила олівець (ніби місток) і говорила, щоб сужений-ряжений перевів через місток. Завжди це подобалось робити, навіть вночі не завжди спала, а думала, яке в ім'я витягну. А зараз вже не ворожу.

 

Анна

Я не ворожила і не буду ворожити, бо я віруююча людина, я не вважаю це чимось добрим (тобто ворожіння), оскільки церква не схвалює все що пов’язано з ворожінням, і відповідно я цього притримуюсь і ворожити не буду)!

 

Тетяна

Майже кожного року ворожу зі своїми подругами) у нас найбільш популярне ворожіння на каблучках, та на маленьких папірцях, на яких пишуть  імена хлопців, а на ранок дістають з мішечка, який цілу ніч був під подушкою.

Олександра

Клали під подушку імена хлопців на папірчику. Ще знаю ворожіння на дзеркалах, але не пробувала це робити, бо страшно.

 

Соломія

Чесно кажучи, полюбляю розваги на Андріївські вечори. Мені, як і кожній дівчині, напевно, цікаво заглянути в майбутнє, дізнатися свою долю, ім'я судженого і т.д. Ще з класу 8-го ми з подругами організовували ворожіння в цей день, зустрічаючись у когось в будинку. Завчасно розписували всі ритуали, які будемо проводити. Ворожінь було дуже багато. Зараз пригадується ритуал зі взуттям. Усі дівчата знімали одну туфлю з ноги й викладали з одного кута кімнати по інший. Чиє взуття опиниться першим в кінці кута, та й перша вийде заміж. Ще одне ворожіння на ім'я хлопця мені порадила мама. Потрібно вночі вийти на вулицю й першого зустрічного запитати ім'я. Як звати незнайомця, так зватиметься й твій майбутній чоловік.

*у матеріалі використані фото з мережі Facebook.

Коментарі
keyboard_arrow_up