Зливи погіршили якість питної води в криницях і джерелах

Зливи погіршили якість питної води в криницях і джерелах
Фото з мережі Інтернет
  • Рясні опади  упродовж квітня - червня цього року наробили біди
  • Відповідно якість води у криницях і джерелах погіршилася

Нітратна вода наднебезпечна для дитячого організму, адже може викликати воднонітратну метгемоглобінемію. Таке отруєння призводить до важких наслідків і навіть смерті. 

Заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник - 50 міліграмів на 1 літр води. Це стосується людей похилого віку і вагітних жінок.

Забруднена нітратами вода на вигляд – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни.  

До того ж, кип’ятіння води, забрудненої нітратами, не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність  удвічі. 

Відповідно до цьогорічних моніторингових досліджень 87-ми зразків питної води криниць Кам’янеччини,  нітратне забруднення констатоване в 52-х зразках (60%), в тому числі – у 21-му зразку води, яку споживають діти віком до 3-х років.

Причому, майже в третині зразків вміст нітратів перевищує норматив в 3-7 разів! Будьте уважними до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.  

Кам’янець-Подільський міськрайонний відділ Державної установи  «Хмельницький обласний  лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» може дослідити зразки питної води з колодязів, свердловин, зразки води до фільтра та після фільтра на показники епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні) і санітарно-хімічні показники безпечності та якості (органолеп- тичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні, в т.ч. дослідження вмісту нітратів).

Центр знаходиться за адресою: с. Мукша Китайгородська, вул. Матросова, 30 А).

Зразки води, яку вживають діти до 3-х років, досліджуються на показник вмісту нітратів безкоштовно.

Коментарі
keyboard_arrow_up