Лікар розповідає як не захворіти у холодну погоду

Лікар розповідає як не захворіти у холодну погоду
  • Радить хмельничанам фельдшер Красилівського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” Коберник Г.І

Зниження температури повітря, волога та похмура погода, зменшення кількості сонячних днів та проведення навчального процесу, коли діти та студенти збираються в аудиторіях, створюють сприятливі умови для вірусів, що збільшує ризик захворіти.

Ось, що радить санітарний фельдшер Красилівського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” Коберник Г.І

      1. Не стимулюйте імунітет препаратами

Не стимулюйте імунітет препаратами. Як би парадоксально це не звучало, але вживання “імуностимуляторів”, що обіцяють зміцнити імунітет, надмірне вживання вітамінів вам не допоможуть, а можуть стати причиною хвороби. Завжди консультуйтесь з лікарем перед тим, як почати прийом будь-яких препаратів.

       2. Вакцинуйтесь

   Вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу. Щеплення можна робити впродовж всього сезону грипу – з жовтня до березня. Імунітет після введення вакцини формується через 7–14 днів.

       3. Гуляйте за будь-якої погоди

 Немає поганої погоди для прогулянок. Свіже повітря і фізична активність укріплять ваш організм. Тож навіть прохолодна, дощова погода не має стати на заваді щоденних прогулянок, якщо ви хочете бути здоровими. Прогулянки це один з способів загартування, що не потребує значних зусиль. 

       4. Правильно одягайтесь

Вдягайтеся за погодою. Перш за все, не перекутуйтесь самі і оберігайте від цього своїх дітей. Шерстяний светр і пуховик при температурі +10 – це погана ідея, адже в результаті ви спітнієте і почуватиметеся некомфортно при фізичних вправах. Обирайте одяг із натуральних тканин (особливо це стосується білизни), щоб тепловий обмін відбувався нормально. Подбайте, щоб ноги залишались сухими і теплими. Взуття має бути зручним.

      5. Підтримуйте температурний режим в оселі

Оптимальна температура у вашій оселі – 18-22°С. Вищі чи нижчі показники негативно впливають на відчуття комфорту і стан здоров’я. Дуже важливо не лише підтримувати стабільну температуру в оселі, а й стежити за вологістю. Це особливо актуально, якщо ви користуєтесь обігрівачем. Висока температура в оселі може спровокувати порушення водно-сольового обміну і теплообміну, головний біль, порушення сну, шкірні захворювання, кашель, а у людей із групи ризику – підвищення тиску і серцевий напад. Якщо ж людина довго знаходиться в холодній кімнаті, то у неї знижується опірність і порушується теплообмін, зростає ризик застудних захворювань.

       6. Стежте за раціоном

Збалансоване харчування допоможе залишатись здоровим у холодну пору року. Сніданок, обід чи вечерю просто небезпечно замінювати перекусом «на ходу».

Дотримуйтесь питного режиму. Достатня кількість води в організмі є запорукою правильного обміну речовин.

Коментарі
keyboard_arrow_up