19 грудня - День Святого Миколая

19 грудня - День Святого Миколая
  • Цього дня дітлахи подекуди чекають більше, аніж Нового Року чи навіть Різдва. 
  • День Святого Миколая - це стимул вести себе чемно упродовж всього року, адже чудотворець не залишає подарунків під подушкою неслухняним дітям.

Сьогодні. 19 грудня, православні та греко-католики відзначають День пам'яті Миколая Чудотворця. 

Що відомо про Святого Миколая?

За переказами Миколай народився між 270 та 286 роками в грецькому місті-колонії Патара у провінції Лікія (Мала Азія). Його батьки Феофан і Нонна були багатими та глибоко віруючими християнами, які охрестили сина відразу після його народження.Святий допомагав потопаючим, визволяв полонених, рятував від смертної кари невинних, зцілював хворих, а також допомагав позбутися убогості, дарував їжу голодним, був помічником та заступником. 

Як свято відзначали в Україні здавна?

Колись господарі у цей день варили пиво, скликали гостей, гуляли, веселилися. А на Київщині хазяїн, прийшовши цього дня із церкви, брав миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля, ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи: «Святий Миколай, помилуй та сохрани нас від усякого лиха!». У нас же, на Поділлі, кожен господар вставав у цей день раніше, ніж звичайно, і йде дати худобі їсти. Прийшовши до хліва, поздоровляє німину словами: "Дай, Боже, добрий день, щобись худібонька здорова була та й я з тобою ще й зі своєю жоною!"

 

Коментарі
keyboard_arrow_up