6 січня. День в історії

6 січня. День в історії

Сьогодні православні християни відзначають Святвечір. А історія за 6 січня попвнилася переліком видатних подій!

6 січня 1681 року перший опис матчу з боксу, що відбувся в Англії між дворецьким і м'ясником герцога Альбемарльського.

6 січня 1709 року полки Карла ХІІ та Івана Мазепи почали штурм Веприка.

6 січня 1838 року у місті Моррістаун (штат Нью-Джерсі, США) в майстернях чавуноливарного заводу Спідуелла Семюел Морзе разом з Альфредом Вайлем уперше продемонстрував свій телеграфний аппарат, над яким працював впродовж кількох років.

6 січня 1846 року в Переяславі у маєтку свого друга Андрія Козачковського Тарас Шевченко написав свій знаменитий «Заповіт».

6 січня 1846 року  у Києві створено Кирило-Мефодіївське товариство.

6 січня 1919 року нота-відповідь Раднаркому Росії (Г.Чичеріна) на ноту уряду УНР з приводу військової агресії Радянській Росії проти України: «Родянська Росія не воює проти УНР і російських військ (Червоної Армії) в Україні немає».

6 січня 1928 року річка Темза, що вийшла з берегів, затопила деякі райони Лондона. 14 осіб загинули, водою були залиті підвали у Вестмінстері, рів Тауер, у галереї Тейт були пошкоджені 12 картин. Лондон залишився без телефонного зв'язку.

6 січня 1928 року вперше в історії багатонаціональних держав Європи у Польщі сформовано виборчий блок національних меншин — представники українських, білоруських, німецьких та єврейських національних партій.

6 січня 1939 року німецькі фізики Отто Ган і Фріц Штрассман повідомили про відкриття способу ділення ядер урану під дією нейтронів. Це був перший крок до практичного використання ядерної енергії.

6 січня 1975 року на американському телеканалі NBC вперше вийшла в ефір гра «Wheel of Fortune», відома як «Поле чудес».

6 січня 1978 року Уряд Сполучених Штатів повернув Угорщині одну з її реліквій — корону святого Іштвана, яка зберігалася в США з часів ІІ Світової Війни.

6 січня 1992 року Республіка Бурунді і Республіка Джибуті визнали незалежність України.

6 січня 1992 року Україна встановила дипломатичні відносини з Аргентиною.

6 січня 1994 року у Детройті американська фігуристка Ненсі Керріган під час тренування на льоду зазнала атаки охоронця своєї суперниці Тоні Хардінг.

6 січня 2015 року Литва зупинила на своїй території мовлення російських державних телеканалів РТР Планета, РенТВ та НТВ-Мир — за перекручення інформації про події в Україні.

Коментарі
keyboard_arrow_up