9 січня. День в історії

9 січня. День в історії

Цей день за декілька десятків років змінив хід історії. Яким чином 9 січня вплинуло на розвиток людства, дивіться далі.

9 січня 1349 — під час погромів у Базелі (Швейцарія) близько 700 євреїв спалені заживо у своїх оселях — місцеве населення вирішило, що саме євреї винні в епідемії бубонної чуми.

9 січня 1599 — у Масселбурзі (Шотландія) створена найдавніша з офіційно зареєстрованих масонських лож.

9 січня 1648 — Богдана Хмельницького обрано гетьманом Запорізької Січі.

9 січня 1769 — російська імператриця Катерина II видала Маніфест про заснування двох асигнаційних банків. До цього її спонукало зростання військових витрат.

9 січня 1792 — Підписано Ясський мирний договір, що завершив російсько-турецьку війну 1787—1792.

9 січня 1799 — у Великій Британії вперше у світі введено податок на прибуток.

9 січня 1905 — у Санкт-Петербурзі влада жорстоко розігнала мирну демонстрацію, учасники якої мали на меті вручити цареві «Петицію робітників і жителів Петербурга для подання Миколі II». Розстріл велелюдного мітингу, який отримав назву «кривава неділя», став одним із поштовхів до революції 1905 року.

9 січня 1920 — Нестор Махно відмовився вести свої війська на фронт проти поляків, за що більшовики оголосили його поза законом.

9 січня 1923 — іспанський винахідник Хуан де ля Сієрва здійснив перший політ на винайденому ним автожирі. З розвитком гелікоптерів роботи зі створення автожирів були згорнуті.

9 січня 1924 року народився геніальний режисер - Сергій Параджанов.

9 січня 1927 — у кінотеатрі Монреаля через паніку, викликану невеликим вибухом кінокамери, загинуло 78 людей, з них 77 — діти молодше за 18 років.

9 січня 1951 — у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй.

9 січня 1972 — у гавані Гонконгу загорівся і затонув океанський лайнер «Королева Єлизавета», на той час найбільший у світі пасажирський корабель.

9 січня 1992 — Ґвінея, Венесуела і Чилі визнали незалежність України.

9 січня 1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з КНДР.

9 січня 2005 — на президентських виборах у Палестинській автономії переміг колишній прем'єр-міністр Палестини Махмуд Аббас, який замінив покійного Ясіра Арафата.

0
0
0
0
Популярне у Кам'янці Популярне у Кам'янці
20 ударів ножем: жителька Кам’янеччини жорстоко поквиталася з турком 20 ударів ножем: жителька Кам’янеччини жорстоко поквиталася з турком
Юні танцюристи студії "Пірует" демонструють майстерність (ФОТО) Юні танцюристи студії "Пірует" демонструють майстерність (ФОТО) Кам’янчани вшановуватимуть пам’ять героїв Небесної сотні Кам’янчани вшановуватимуть пам’ять героїв Небесної сотні Фестивалить червень. Що цікавого заплановано у Кам’янці цього місяця? Фестивалить червень. Що цікавого заплановано у Кам’янці цього місяця?
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up