Археологи на Кармалюковій горі знайшли амулети із зубів тварин: результати розкопок

Археологи на Кармалюковій горі  знайшли амулети із зубів тварин: результати розкопок
Фото: Ігор Старенький
  • Розкопки на Кармалюковій горі скінчилися
  • Які відкриття зробили науковці читайте у матеріалі

Археологічна експедиція Кам’яця-Подільського разом зі студентами-першокурсниками Історичного факультету КПНУ імені Івана Огієнка, завершили цьогорічні дослідження на Кармалюковій горі. Про це повідомляє медіа-корпорація "Є".

Як зазначають науковці, вони дослідили вал та рів, які ідуть впоперек дитинця. Рів, кажуть, ніколи не досліджувався, тому учені вирішили простежити, який вони мають вигляд з точки зору археології.

Також розвідки проводили й в інших місцях, там дослідники натрапили на нашарування трипільської культури.

Найбільше знахідок експедиція виявила у невеликій заглибині поблизу основного валу городища. Там віднайшли залишки житла давньоруського часу. Детальніше за посиланням.

«Натрапили на залишки кам’яних конструкцій. І в цій споруді ми розкопали три людських кістяки. Швидше за все, ці люди загинули під час нападу на городище в середині XIII століття. Наразі людські останки готуємо для передачі до інституту археології для досліджень антропологами.

Стан збереження кістяків досить поганий, черепи роздавлені. Це пов’язано з тим, що вони були завалені кам’яними конструкціями житла. Поодинокі фрагменти людських кісток були знайдені й в інших місцях, де проводилися дослідження.

Тож можемо говорити про те, що внаслідок нападу на городище загинуло багато людей», - розповідає Ігор Старенький, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та керівник експедиції.

Натрапили археологи й на амулети.

«Поруч з одним з кістяків ми знайшли амулет із зуба бурого ведмедя. Цей звір був поширений на наших теренах того часу. У зубі був просвердлений отвір, тобто він використовувався саме як амулет. Поруч з іншим кістяком знайшли ікло кабана. Воно гарно відполіроване і теж, не виключено, що слугувало амулетом», - зазначає Ігор Старенький.

Коментарі
keyboard_arrow_up