Через місяць у Кам’янці розпочне роботу перша в Україні теплоелектростанція на біомасі

Через місяць у Кам’янці розпочне роботу перша в Україні теплоелектростанція на біомасі
Фото із сайту міської ради
  • Із 15 червня у Кам'янці почнуть тестувати новітню теплоелктростанцію, і вже 3 липня планується офіційне відкриття та введення в експлуатацію об’єкта.

У Кам’янці-Подільському завершують встановлювати теплоелектростанцію потужністю майже 45 МВт із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії твердопаливними та газовими котлами, повідомляє видання «Урядовий портал».

Як біомасу буде використано відходи сільського та лісового господарства: в основному солому, кукурудзу та щепу. Будівництво комплексу почалося ще у 2015 році. Вартість проекту - 9,6 млн доларів. Кошти надав Світовий банк у кредит під 0,01 % річних.

Над будівництвом такого потужного об’єкта працюють фахівці з 9 країн Європи.

ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна). Кам’янець-Подільський стане не просто першим, а й третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла.

За оцінками експертів, окупність проекту – 5 років.

За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн м3на суму близько 115 млн гривень на рік.

«Крім цього, Кам’янець-Подільський стане взірцем для інших українських міст у питаннях зменшення залежності від традиційних енергоресурсів. Досвід встановлення такої станції на біомасі потрібно широко поширювати», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Нагадаємо, ще 12 беерзня на сайті міської ради повідомляли, що більшу частину обладнання для введення в експлуатацію сучасної теплоелектростанції на Крип’якевича, вже встановлено. Йшлося як про твердопаливні котли, так і газовий. Крім того, на той час було уже обладнано й унікальну турбіну з модулем ORS.

Коментарі
keyboard_arrow_up