Cлідчі та прокурори відшкодовуватимуть свої незаконні дії під час розслідувань

Cлідчі та прокурори відшкодовуватимуть свої незаконні дії під час розслідувань
  • Згідно із законом слідчі та прокурори компенсуватимуть збитки за свої неправомірні дії під час розслідувань
  • Про це повідомляють на сайті Уніан

В Україні набув чинності закон, згідно з яким слідчі та прокурори компенсуватимуть збитки за свої неправомірні дії під час розслідувань справ.

3 листопада закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» опубліковали в газеті «Голос України».  Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, який 31 жовтня підписав президент.

У прес-службі президента пояснили, що цей закон спрощує механізм притягнення до відповідальності слідчого чи прокурора, які прийняли незаконне рішення під час розслідування кримінальної справи, яке згодом скасоване судом.  Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін зазначив, якщо слідчий або прокурор під час проведення слідчих дій поводяться стосовно особи незаконно, то коли суд винесе рішення про компенсацію їй збитків, платитиме не держава, а саме слідчий чи прокурор. Міністр юстиції Павло Петренко уточнив, що підприємець може подати до суду скаргу, якщо слідчий повторно порушив кримінальну справу за тією самою фабулою, а також оскаржити неправомірну бездіяльність слідчого органу, якщо справа розглядається «більше одного року чи більш як 18 місяців і безпідставно не закривається». За його словами, законом «створюється додатковий інструмент для захисту людини від незаконного кримінального переслідування - дається можливість притягнути конкретного «перевертня в погонах» до відповідальності, персональної майнової відповідальності за збитки, які він спричинив особі». Петренко зазначив, що уряд продовжує створювати законодавчу базу із захисту підприємців, розпочату із закону про обов'язкову відеофіксацію під час проведення обшуків, який називають «маски-шоу стоп».

Коментарі
keyboard_arrow_up