Сьогодні Україна відзначає День народження генія народу

Сьогодні Україна відзначає День народження генія народу

Тарас Григорович Шевченко - найвидатніша літературна постать України. Народився він 9 березня 1814 року. Від сьогодні і по завтра,10 березня, в Україні відзначають Шевченківські дні.

9 березня 1497 року Миколай Коперник здійснив перші астрономічні спостереження.

9 березня 1796 року у Парижі Наполеон I Бонапарт одружився з Жозефіною Богарне, уродженою Таше де ла Пажері (розлучилися 1809 року).

9 березня 1814 року народився Шевченко Тарас Григорович, один з найвідоміших поетів та художників українського народу.

9 березня 1822 року американець Чарльз Ґрехем отримав патент на штучні зуби.

9 березня 1930 року у Харківському оперному театрі розпочався судовий процес Спілки визволення України (СВУ).

9 березня 1934 року у Києві засноване видавництво «Веселка».

9 березня 1953 року у Москві відбулись похорони Сталіна в мавзолеї Леніна (1961 року, після розвінчання т. зв. «культу особи Сталіна», його тіло винесли з мавзолею і перепоховали біля Кремлівської стіни).

9 березня 1959 року у Нью-Йорку на торговельному ярмарку уперше продемонстрували ляльку Барбі. Лише першого року продажі сягли 350 тисяч.

9 березня 1987 року ірландський гурт «U2» випустив свій найвідоміший альбом «The Joshua Tree». Його CD-версія стала першим CD, проданим тиражем понад мільйон примірників.

9 березня 2001 року у Києві неподалік будівлі Адміністрації Президента сталася сутичка учасників акції «Україна без Кучми» з міліцейським загоном спецпризначення. Після цього акція УБК пішла на спад.

0
0
0
0
Сьогодні у Кам'янці Сьогодні у Кам'янці
Правоохоронці затримали банду, яка викрала 19-річного кам’янчанина Правоохоронці затримали банду, яка викрала 19-річного кам’янчанина
Кам'янець в Instagram: весняний настрій містянок Кам'янець в Instagram: весняний настрій містянок Кам'янчани у Франції — чим закінчилися перемовини з інвесторами? Кам'янчани у Франції — чим закінчилися перемовини з інвесторами? Міська лазня Кам'янця змінює графік роботи Міська лазня Кам'янця змінює графік роботи Фото дня: Як Кам'янець бореться зі спекою Фото дня: Як Кам'янець бореться зі спекою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up