У Бакоті археологи натрапили на давньоруське поховання. Дослідники виявили могилу молодого чоловіка

У Бакоті археологи натрапили на давньоруське поховання. Дослідники виявили могилу молодого чоловіка
Автор фото: Петро Болтанюк
  • Нещодавно поблизу Бакотського скельного монастиря дослідники виявили давньоруське поховання.

Поблизу наскельного Бакотського монастиря ХІІ-ХІІІ століття співробітникам Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника нещодавно вдалося віднайти цікаве поховання. Археологи виявили могилу молодого чоловіка до 25 років. Поряд було знайдено срібну лунницю (ред. прикраса-оберіг у вигляді півмісяця), залізну пилку та скляний браслет.

Науковий співробітник музею, археолог Петро Болтанюк розповідає:

"У Бакоту нас запросив Тарас Васильович Горбняк. Робітники під час земляних робіт наштовхнулися на поховання. Тож ми провели рятівні археологічні дослідження поховання. У розкопках взяли участь наукові співробітники історичного музею-заповідника Петро Болтанюк та Ігор Старенький, а також студенти історичного факультету К-ПНУ ім. І. Огієнка: Євгеній Левінзон, Олександр Ткаченко, Ільдар Яхієв, робітник Юрій Мак. Під час розкопок виявлено безінвентарне поховання молодого чоловіка до 25 років. Орієнтоване поховання північний захід-південний схід. Ріст в межах 1,7 м. Серед речей які виявили за межами поховання були уламки кераміки ХІІ-ХІІІ ст., срібна лунниця, залізна пилочка та скляний браслет".

Науковець додав, що більше відомостей про покійника можна буде дізнатись після проведення антропологічних досліджень.

Нагадаємо, минулого року на території монастиря було знайдено давньоруське поховання матері з дитиною.

Сьогодні у Кам'янці Сьогодні у Кам'янці
Раніше було краще: як у Кам'янці пройшло ралі "Фортеця" (ФОТО + ВІДЕО) Раніше було краще: як у Кам'янці пройшло ралі "Фортеця" (ФОТО + ВІДЕО)
Події у Кам’янці-Подільському, які ви могли пропустити: ТОП - 5 новин Події у Кам’янці-Подільському, які ви могли пропустити: ТОП - 5 новин Кам’янець в Instagram: кращі фото тижня Кам’янець в Instagram: кращі фото тижня Події у Кам’янці-Подільському, які ви могли пропустити: ТОП - 5 новин Події у Кам’янці-Подільському, які ви могли пропустити: ТОП - 5 новин Фестивальний Кам'янець запрошує: чому варто завітати до міста у травні? Фестивальний Кам'янець запрошує: чому варто завітати до міста у травні?
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up