У Бакоті археологи виявили давньоруське поховання. Дослідники натрапили на могилу матері з дитиною (ФОТО)

  • Кам’янеччина – земля досі повністю нерозгадана. А одне з найбільш чарівних та загадкових місць поблизу Кам’янця – Бакота.
  • Нещодавно поблизу Бакотського скельного монастиря дослідники виявили давньоруське поховання – могилу молодої жінки із дитиною. 
У Бакоті археологи виявили давньоруське поховання. Дослідники натрапили на могилу матері з дитиною (ФОТО)
фото із сайту музею

На туристичній стежці біля джерела №2 Тарас Горбняк виявив поховання. Він запросив Кам’янець-Подільську архітектурно-археологічну експедицію (за участі керівника експедиції - кандидата історичних наук Павла Нечитайла, співробітників Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петра Болтанюка та кандидата історичних наук Ігоря Старенького, головного інженера Анатолія Трондюка та художника Сергія Канфоровича). Про це йдеться на сайті Кам’янець – Подільського державного історичного музею-заповідника.

Поховання знаходилося на туристичній стежці між джерелами №2 та №3. Як виявилося, це могила молодої жінки з дитиною, що лежить головою на північний-захід. У похованні було виявлено срібне кільце, срібну скроневу підвіску та мідний хрестик.

світлина із сайту музею

 

Судячи з орієнтації та супроводжуючого інвентаря поховання пов’язане з давньоруським цвинтарем, який існував біля монастиря.

Одні з перших ґрунтових поховань біля монастиря  були відкриті ще 1975 року П. Горішним та Р. Юрою. Тоді теж було досліджено трупопокладення жінки з дитиною та скроневими срібними кільцями. 

Попередні обстеження стежки на якій розміщені джерела №2 і №3 перспективні  показали, що ця територія є перспективною для подальших досліджень.                                       

Коментарі (1)
  • Олена

    неймовірно просто. ходила тими стежками і даже не здогадувалась

У одній з аптек міста затримали зловмисника, який намагався поцупити медикаментів на суму 3 500 гривень.

Активні кам’янчани долучилися до загальноміського велопробігу.

Житловий будинок по вулиці Ладигіна спалахнув через коротке замикання електромережі.

Представники церковних громад та кам’янчани об’єдналися для того, щоб провести загальноміську ходу на захист традиційних...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up