У Кам’янці в лютому чадним газом отруїлося шестеро осіб

  • Отруєння чадним газом - серйозний критичний стан, який може привести до летального результату.
  • У Кам’янці за лютий сталося два випадки отруєння.
  • Жителів міста просять уважно ставитися до свого здоров’я.

 

У Кам’янці в лютому чадним газом отруїлося шестеро осіб

Проблема отруєння чадним газом стає все актуальнішою у Кам’янці. 6 лютого стало відомо, що внаслідок неправильного затухання газової духової пічки, постраждала кам’янчанка та двоє дітей. Наразі, як повідомляє сайт міської ради, уже зафіксовано два випадки отруєння, в результаті чого отруїлося шестеро осіб, з них - четверо дітей. На щастя, обійшлось без смертельних наслідків.

Основними причинами поширення чадного газу є самовільне внесення змін до системи димовидалення та вентиляції квартир, несправность цієї системи, а також знаходження потерпілого в осередку загоряння або в закритому авто, в якому увімкнений двигун.

Утворюється чадний газ при неповному згорянні різного типу речовин, у складі яких є вуглець, особливість його полягає в тому, що він зменшує кисень в крові і як наслідок виникає удушення.

До приладів, що виробляють чадний газ, відносяться печі-гриль, побутові печі, кухонні плити, каміни, водонагрівачі, печі дров'яні, автомобілі.

Симптоми отруєння чадним газом:  головний біль (ранній симптом); блювота; запаморочення; біль у грудях; дратівливість; сплутаність свідомості; порушення координації рухів; синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри; втрата свідомості.

Найчастіше отруєння побутовим і чадним газом відбувається серед дітей, залишених без належного нагляду, сплячих людей і людей, що знаходяться в стані наркотичного або алкогольного сп'яніння. Досить часто отруєнню чадним газом піддаються і при пожежі.

Перша допомога

•    Слід негайно усунути джерело утворення чадним газом. В жодному разі не можна запалювати світло або вогонь, тому що це може спровокувати вибух. У приміщенні необхідно відкрити вікна для надходження свіжого повітря.

•    Постраждалого від впливу чадного газу необхідно якнайшвидше винести на повітря та викликати «Швидку медичну допомогу».

•    Якщо ж потерпілий знаходиться у свідомості його слід укласти, забезпечивши постійний доступ свіжого повітря. Для цього можна використовувати як технічні засоби (кондиціонери, вентилятори), так і газету, за допомогою якої його необхідно обмахувати.

•    У разі відсутності свідомості у постраждалого слід негайно приступати до закритого масажу серця з поперемінним виконанням штучного дихання, що робиться аж до приїзду швидкої допомоги або поки він не опритомніє.

Слід також зазначити, що під час рятування потерпілого потрібно пам’ятати про власну безпеку. Діяти в умовах підвищеної концентрації чадного газу слід з максимальною швидкістю, дихання необхідно здійснювати через марлю або носовий платок.

 

Коментарі

У одній з аптек міста затримали зловмисника, який намагався поцупити медикаментів на суму 3 500 гривень.

Активні кам’янчани долучилися до загальноміського велопробігу.

Житловий будинок по вулиці Ладигіна спалахнув через коротке замикання електромережі.

Представники церковних громад та кам’янчани об’єдналися для того, щоб провести загальноміську ходу на захист традиційних...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up