У селі під Кам’янцем з’явилося 40 тонн сміття. Підозрюють, що непотріб привезли зі Львова

У селі під Кам’янцем з’явилося 40 тонн сміття. Підозрюють, що непотріб привезли зі Львова

Мережу підірвала новина про те, що під Кам’янцем, ніби-то скидають «львівське сміття». Близько 40 тонн гнилих відходів та смердючого непотребу раптово виросло на сміттєзвалищі села Довжок. Мешканці селища переконані, що сміття – не їхнє, а привезене вантажівками із культурної столиці України. Але поки з доказів – лише чеки.  Журналісти «20 хвилин»  намагалися з’ясувати, чиє сміття насправді.

 

Проблема із львівським сміттєзвалищем досі невирішена. Тільки й новин про те, що Україною їздять вантажівки зі Львова, в пошуках місця, де б то вивантажити тонни непотребу. Схоже, ця проблема вже й Кам'янеччини торкнулась.

  Село Довжок розташувалося майже за 10 хвилин їзди автівкою від Кам’янця – Подільського (якщо прямувати через Старе місто). Щоправда, знайти сміттєзвалище, де горою вивалене «чуже» сміття, спершу виявилося не так і легко. Запитуємо у містян дорогу. Продавчиня Марина, дізнавшись у якій ми справі тут,  підказує дорогу. Потім додає, що особисто вона вантажівок зі сміттям не бачила, але нажахана самою думкою, що в її селі купою лежить  сміття зі Львова.

“Це просто ужас! Я не бачила тих львівських чеків, тут і без того в нас бардополя. Ну якщо тут ще те сміття буде, то вже треба звідси виїжджати”, - каже продавчиня Марина.

Врешті дісталися до сміттєзвалища. Про те, що тут скидають нечистоти й відходи, видно здалеку завдяки яскравим поліетиленовим пакетам. Вітер та собаки порозносили їх уздовж дороги. Але на перший погляд це – звичайне сільське сміттєзвалище, частково присипане землею.

  Та, якщо пройти трохи далі, за ті сміттєві кургани, серед поля  майже охайно викладено ті «40 тонн львівського сміття».

Спробуємо віднайти бодай щось, що вказує на місце походження гори непотребу.

Натрапили на старі газети, чеки із закладів харчування та мережевих супермаркетів, наклейки від пошових бандеролей.

Газету «Експрес» можна придбати в будь-якому місті.

«Мак Дональдс» є теж не лише у Львові.

На наклейках із посилок «Нової Пошти» вказані різні міста, в тому числі й Київ.

Брудний мішок, на якому написано «Чуднівський солод» (а Чуднів – то місто у Житомирській області).

Єдине львівське, на що ми натрапили – чек із аптеки у Львові, що знаходиться по вулиці Наукова, 51.

У facebook  є світлина із чеку з магазину Львова. Той теж знаходиться по вулиці Наукова, 59-61. Зазначені адреси – то майже година пішки до Стрийської автостанції. Цілком імовірно, що хтось придбав собі цигарки та горілку в магазині, а потім забіг по дорозі в аптеку й поїхав автобусом до себе додому.

Заїхали до голови Довжоцької територіальної громади Руслана Рябого. Журналістам «20 хвилин» каже, що назбирав чимало доказів, що сміття саме із міста Лева. Тому переконаний, що непотріб звезли саме звідти.

До поліції Руслан Рябий звернувся 23-го січня. Саме тоді він побачив «свіже» сміття. За словами сільського голови, ймовірно, що купа непотребу з’явилася напередодні, 21 або 22 січня.

" Докази – тільки чеки. Тільки виявив це – зателефонував голові райдержадміністрації. Звернувся в поліцію. Зафіксував у facebook. Але я розумію, що то є наша проблема – ніхто вже за цим сміттям не приїде чи зі Львовом судитися. Будемо в черговий раз наводити порядок на нашому смітнику та й приберемо", - каже Руслан Рябий.

У районній раді Руслану Рябому порадили:  «Це все треба оприлюднювати, щоб це все припинилося».

" Поліція склала протокол, зафіксували близько 40 тонн сміття", - каже Руслан Рябий.

Телефонуємо начальнику Кам’янець – Подільського районного відділу поліції. У поліції кажуть, що поки тільки розбираються із цим випадком. Відкрили справу й намагатимуться встановити всі обставини:

" Дана подія зареєстрована в ЄО. По даному факту проводиться перевірка. Хто привіз сюди сміття, поки не встановили", - каже Ігор Кшемінський.

  На питання, що робитимуть, якщо раптом знову побачать уже нову купу сміття, Руслан Рябий відповідає:

" Знову будемо оприлюднювати. Та ж не будемо його грузити і назад везти у Львів. Спецтехніку – прибрати і все. Щоб контролювати – треба наймати людину. Але ж не буде хтось ночувати на смітнику. Самі розумієте – це треба облаштувати місце. А з 2008 року – це паспортизоване сміттєзвалище. Для села його вистачає. Тож будемо впорядковувати".

Коментарі
keyboard_arrow_up