Сьогодні у навчальних закладах встановлено спеціальне двотижневе меню, яке розробляється згідно віку і пори року. Як розповіли журналістам “20 хвилин” в управлінні освіти і науки, майже кожного місяця усі продукти перевіряються за держстандартами. Наразі ціни на харчування у школах та садочках з початку року у зросли як і у місті так і по Україні. При цьому безкоштовно годують дітей, які навчаються у 1-4 класах (понад 4 000 учнів). Також ряд учнів та дошкільнят отримують знижки за харчування за пільговими категоріями.
У шкільних закладах намагаються контролювати асортимент буфетів. Як запевняє лікар, шкідливі продукти заборонені повністю. Останнім часом відмовилися також від сосисок. Не задовольняє їхня якість та смак.
Також медсестра додає, що наразі ведеться роз`яснювальна робота з батьками щодо того, які продукти варто брати дитині в школу. Радить давати щось попити - найкраще це звичайна вода або чай. А з продуктів харчування найкраще для “перекусу” підійдуть фрукти, від іншої їжі варто утриматись. Особливо просить лікар, не приносити у школу під час святкувань торти та інші продукти, адже це може негативно відобразитися на здоров`ї цілого класу.
Васюк Лілія зазначає, що зараз дітей, які недоїдають практично немає. Навпаки - побільшало дітей із зайвою вагою. Проблема виникає через малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, генетику та інші причини. Загалом, щоб уникнути проблеми, лікарі намагаються розробляти меню для дітей згідно правил здорового харчування.
А що скажуть батьки про харчування дітей у школі? Діліться думками у коментарях.
На рахунок харчування маю надію, що зміни все ж таки колись будуть. Питання чи наші діти їх застануть...
А на сніданок булочки-це здорово!
Діти перебувають в школі більшу половину дня! Їжа не смачна,не естетична,не здорова!