Бактеріолог розповіла, яка ситуація у кам'янчан з глистами

Бактеріолог розповіла, яка ситуація у кам'янчан з глистами
  • У дослідженні взяли участь 19655 кам'янчан
  • Ознайомитися із результатами дослідження та порадами як вберегтися від глистів ви зможете нижче

Бактеріолог Оксана Поліщук повідомила дані паразитарних обстежень за 2018 рік по Кам‘янці-Подільському. Медики обстежили на збудники паразитарних хвороб 19655 містян, 19,7 % від усього населення міста, з них 12415 дітей та 7240 дорослих.

Серед дитячого населення в дошкільних навчальних закладах було обстежено 1502 дітей, виявлено 13 інвазованих гельмінтами, у загальноосвітніх навчальних закладах обстежено 2341 дитини – інвазованих 17, з яких в однієї дитини виявлено бластоцисти, серед неорганізованого дитячого населення – обстежено на глистні інвазії 7644 дитини, інвазованих виявлено 39. Про це повідомляє Хмельницький обласний лабораторний центр. 

Серед обстеженого дорослого населення виявлено 47 інвазованих. Із загального числа обстежених мешканців міста у 2018 році виявлено інвазованих гельмінтами та найпростішими 125 осіб, показник ураження паразитозами містян становить 125,5 на 100 тис. населення.

Серед дитячого населення переважно виявлялись гострики, менше аскариди та 1 бластоциста, тоді як у дорослих переважали аскариди, зрідка гострики та одиничні випадки бластоцист та токсокар.     

Є кілька груп населення, які, передусім, ризикують захворіти на гельмінтози. До них належать: діти, які відвідують дитячі заклади; мешканці сільської місцевості; люди, які мають домашніх тварин; рибалки; особи, які полюбляють їсти рибу чи м’ясо в сирому вигляді; особи, які приїхали з-за кордону.

Симптоми

Глисти пошкоджують цілісність тканини органів, можуть закрити просвіт кишки, виділяють отруйні речовини, що знижує апетит, особливо у дітей. У хворих спостерігається нудота, блювота, безсоння, зниження працездатності.

Паразитози видають себе зниженням імунітету, частими респіраторними захворюваннями, алергією, порушенням травлення, нервовими розладами, анемією, болями в м’язах, тощо. В організмі людини можуть паразитувати різні представники гельмінтів – круглі черви, ціп’яки, сисуни та інші.

        Як вберегти себе від зараження гельмінтами?

• Необхідно ретельно мити руки перед їжею, після відвідування громадських місць, ігор з тваринами тощо. Слідкувати за чистотою нігтів, забороняти дітям гризти їх ;
• Не забувати про вологе прибирання приміщень, особливо в організованих колективах;
• Сирі овочі, ягоди, фрукти перед їдою добре мити та обливати кип’яченою водою;
• Не вживати не кип’ячену воду із колодязів, джерел, рік тощо
    Особам, які належать до групи ризику, раз на півроку рекомендовано проводити обстеження на гельмінтози.

Коментарі
keyboard_arrow_up