Ями, люки та 1 доріжка: чи є де в Кам'янці їздити велосипедистам? (Велокарта)

Ями, люки та 1 доріжка: чи є де в Кам'янці їздити велосипедистам? (Велокарта)
 • У Кам’янці поки є лише одна велодоріжка, на облаштування якої окремо було виділено кошти з міського бюджету.  
 • Решта велосмуг розірвані, непоєднані між собою. Та й далеко не всі з них у найліпшому стані.
 • Які зміни чекають на велодоріжки міста, і чи будуть ті зміни взагалі - читайте у матеріалі "20 хвилин".

Велосипед сьогодні – то не лише спосіб пересування, а й стиль життя. Пересісти на двоколісний – це екологічно, спортивно й, порівняно, недорого. Але для того, аби мати змогу безпечно курсувати велосипедом, у місті повинні бути створені відповідні умови. Чи є вони у Кам’янці – Подільському – дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Велосмуги в Кам’янці є. Є навіть одна велодоріжка. Але усі вони  розкидані по місту, не поєднані між собою.

Так закінчується велосмуга у Старому містіВелосмуга неподалік РатушіСмуга руху для велосипедистів у Старому місті

Більшість із них закінчуються з’ їздом на проїжджу частину. Та незавершеність велосмуг– то не єдина проблема. Деякі смуги руху для велосипедистів – то сукупність пагорбів, ям, люків.  

Велосмуга по вулиці Шевченка, напроти Собору Олександра НевськогоВелосмуга по вулиці Шевченка, біля парку
 

У відповіді на запит, який журналісти «20 хвилин» надсилали до міської ради, повідомили, що наразі облаштована лише одна велодоріжка. Це та, що поруч із Європейським сквером, по вулиці Огієнка. 230 метрів від вулиці Данила Галицького до Соборної. Минулого року на її облаштування із міського бюджету було виділено 70 тисяч гривень.

18-річний Сергій Уривай - студент індустріального коледжу. Хлопець на велосипеді  з 3 років. Юнак стверджує, що Кам’янцю бракує велодоріжок та якісних велосмуг:

 «Велодоріжок мало дуже. Не розумію, навіщо робити лише 1 велодоріжку, якщо далі змушений продовжити їхати по тротуарі», - каже хлопець.

 

 

Ми попросили Сергія  протестувати єдину в місті велодоріжку.

За декілька секунд хлопець прокатав байк упродовж 230 метрів, і ділиться враженнями:

«Велодоріжка загалом нормальна. Але з того боку, де їдуть машини, треба зробити якісь стовпчики, щоб маленьким дітям було безпечно їздити».

У «ЖКГ-онлайн» (інформаційному віснику департаменту ЖКГ Кам’янця – Подільського) повідомляють, що у 2017 році заплановано збудувати ще дві велодоріжки з плитки ФЕМ:

 1. по вулиці Огієнка (від вулиці Соборна до вулиці Князів Коріатовичів).
 2. по вулиці Лесі Українки (від вулиці Соборна до вулиці Князів Коріатовичів ).

Цю інформацію підтвердив заммера Бабій Сергій:

 «Так само в цьому році ми планували зробити ще тут, де Лесі Українки, від вулиці Соборної , де перехрестя і до князів Коріатовичів. Третя розмітка буде нанесена по вулиці Шевченка – від Будинку культури і аж до Князів Коріатовичів. В старому місті ми хочем зробити від Старобульварної вулиці аж до площі, біля районної адміністрації. І останні дві теж, на Лесі Українки. Це по Драгоманова і в сторону до Пушкінської. Це один квартал. І другий квартал так само, тільки вже по вулиці Огієнка, по паралельній вулиці. Ми поки наносимо там, де дозволяє нам ширина тротуару. На це все у нас є гроші. І два проекти, які ми робимо – тротуар від виконкома до князів Коріатовичів. Якщо взяти по кількості, то в цьому році в місті появиться ще 6 ділянок, де будуть влаштовані велодоріжки», - коментує Бабій Сергій.

Тож, влада міста обіцяє, що цьогоріч у Кам’янці з’явиться ще шість велоділянок.

 

Примітки: лінія зеленого кольору – готова велодоріжка, жовтого – запланована велодоріжка, фіолетовий колір – заплановані для поновлення велосмуги, червоні – наявні велосмуги.

 

Коментарі (2)
 • noName

  дада, по вулиці Шевченка якраз таки залишилось фарбою стрілочки намалювати і буде у нас "велодоріжка для екстремалів на горних вєліках":)) бо на тій "велодоріжці" голову можна звернути, там пі*дец повний, а не асфальт
 • Олена

  страшно їздити такими доріжками
keyboard_arrow_up