«Зебра» зійшла з доріг Кам'янця разом зі снігом

«Зебра» зійшла з доріг Кам'янця разом зі снігом
  • Безпека на дорозі залежить від різних аспектів: і від водіїв, пішоходів, погодних умов, дорожніх знаків та розмітки, зокрема -  «зебри».
  • Незважаючи на те, що дорожніх знаків у Кам’янці-Подільському достатньо, без дорожньої розмітки є ризик потрапити у ДТП.
  • Журналісти «20 хвилин» спробували з’ясували як без «зебри» живеться кам’янчанам і коли їй бути на дорогах міста.

Проблема відсутності дорожньої розмітки з роками не перестає турбувати жителів міста. І наші журналісти минулого року уже звертали увагу на цю проблему. Та, недарма кажуть, наша пісня добра нова - починаєм її знову!

Вікторія Лиса, жителька міста:

«Дуже часто біля старого “Фуршету” не видно “зебру”. І одного разу я йшла там і бабуся йшла, і вона не бачила “зебру”, і світлофора також не було. І я її зупинила, щоб водій її не збив, оскільки водій і сам не помітив того, що вона проходила».

Тетяна Сливка, жителька міста:

«Я думаю, що це є великий мінус нашого міста. “Зебри” майже не видно, а також те, що водії не звертають увагу на пішоходів. Інколи стоїш на переході там, де повинно було б чітко видно “зебру” по 5-7 хвилин. Неоднаразово бачила, коли люди переходили дорогу, а водії навіть не підторможували».

Проблему, що пов’язана із відсутністю «зебр» в місті, з’ясовуємо у заступника міського голови  Бабія Сергія. Він зізнається, що багато років розмітку робили неякісно, ще й малий кілометраж відводився. Каже, що було це через неякісну фарбу і погану роботу:

«У нас була своя бригада з трьох чоловік, які теж щось там робили і все воно нагадувало якийсь такий хутірський метод».

Натомість, з минулого року, стверджує заступник міського голови, до фарбування розмітки віднеслися по-іншому. Зокрема, того року подалася заявка на тендер, у якому по Кам’янці- Подільському виграла київська фірма.

« Ну спочатку в нас була якась тривога на серці - наскільки вдало, ми ж їх не знаєм. Але попали позитивно, поїхали сюда команда професіоналів зі своєю технікою і виконала наше замовлення муніципальне, яке ми розмістили. На ті кошти, які ми мали», - розповідає Сергій Бабій.

Сума коштів на 2016 рік становила 350 тисяч гривень. Вистачило їх на 51 кілометр дорожньої розмітки. Варто зазначити, що наявність «зебри» по всьому місту минулого року вимагала до 2 мільйонів гривень.

«Той рік був базовим. Нижче цього рівня місто не повинно опускатися ніяк. В цьому році коштів добавили на 50 тисяч більше. Тоїсть, це буде означати, що ми зробимо не менше, чим 50 кілометрів», - додає Сергій Бабій.

Але, разом з тим, це означає, що нецентральні дороги міста знову залишаться без зебри. Відповідно, тут буде загроза наразитися на небезпеку.

Поки знову оголосили конкурс “ProZorro” і очікують результатів. Тому наразі невідомо, хто виконуватиме замовлення на фарбування розмітки. Сергій Бабій каже, що зараз нанести розмітку не можна, бо поки нема відповідної температури повітря. Натомість обіцяє, що до Великодня “зебра” буде.

В першу чергу пофарбують розмітку на транспортних коридорах міста - по проспекту Грушевського, вулицях Лесі Українки, Івана Огієнка, Героїв Небесної Сотні і Пушкінській. Почнуть роботу від селища цементного заводу.

 
Коментарі
keyboard_arrow_up