Кам’янецькі студенти повертали до життя старі полотна (ФОТО)

Насправді вражає те, на що здатні людські руки під контролем таланту та наполегливості. Реставраційна робота – воістину ювелірна, як і творіння митців загалом. Переконатися вкотре у  цьому можна було сьогодні, 30-го січня. У Галереї мистецтв пройшов відкритий захист магістерських робіт студентів спеціальності «Реставрація творів мистецтва» К-ПНУ ім. І Огієнка. Журналісти «20 хвилин» теж там побували.

Кам’янецькі студенти повертали до життя старі полотна (ФОТО)
копія картини Рубенса "Два сатири"

Відкритий захист робіт організували у рамках проекту «Від забуття до відкриття». Понад рік кожен студент працював над тим, аби вберегти й повернути до життя неоціненний зразок мистецтва, котрий, на жаль, піддається руйнівному впливу часу. Хтось брався за старі полотна, хтось – за фрагмент воріт, хтось – за ікону. Окрім того, що присутнім демонстрували результати клопіткої праці, студенти паралельно розповідали про етапи роботи, складнощі, котрі виникали.

ліворуч - реставрована ікона Богоматері, праворуч - копія картини Рібера "Відлюдник святий Павло". Студентка - Нечипорук Іванна

Дипломовані митці намагалися справно скопіювати, наприклад, імениту картину «Два сатири» Рубенса, «Відлюдник святий Павло» та «Святий Христофор» Рібера.

Таланти просто вражають!

Окрім того, магістерська робота студентів полягала не у просто реставрації роботи, а й в аналізі проблем процесу. Зокрема йшлося про зшивні полотна і те, як важко було реставрувати картину, котра фактично зшита із менших клаптів. Студенти розбиралися із багатошаровою непрофесійною реставрацією, котру виконував хтось раніше до них і те, як негативно це відбилося на загальному, кінцевому результаті.

Для присутніх студенти поглиблено розповіли  про символіку, зображену на картинах, і трактували її.

Реставровані роботи повернуться до фондів музею.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up