Кам’янецькі студенти повертали до життя старі полотна (ФОТО)

Кам’янецькі студенти повертали до життя старі полотна (ФОТО)
копія картини Рубенса "Два сатири"

Насправді вражає те, на що здатні людські руки під контролем таланту та наполегливості. Реставраційна робота – воістину ювелірна, як і творіння митців загалом. Переконатися вкотре у  цьому можна було сьогодні, 30-го січня. У Галереї мистецтв пройшов відкритий захист магістерських робіт студентів спеціальності «Реставрація творів мистецтва» К-ПНУ ім. І Огієнка. Журналісти «20 хвилин» теж там побували.

Відкритий захист робіт організували у рамках проекту «Від забуття до відкриття». Понад рік кожен студент працював над тим, аби вберегти й повернути до життя неоціненний зразок мистецтва, котрий, на жаль, піддається руйнівному впливу часу. Хтось брався за старі полотна, хтось – за фрагмент воріт, хтось – за ікону. Окрім того, що присутнім демонстрували результати клопіткої праці, студенти паралельно розповідали про етапи роботи, складнощі, котрі виникали.

ліворуч - реставрована ікона Богоматері, праворуч - копія картини Рібера "Відлюдник святий Павло". Студентка - Нечипорук Іванна

Дипломовані митці намагалися справно скопіювати, наприклад, імениту картину «Два сатири» Рубенса, «Відлюдник святий Павло» та «Святий Христофор» Рібера.

Таланти просто вражають!

Окрім того, магістерська робота студентів полягала не у просто реставрації роботи, а й в аналізі проблем процесу. Зокрема йшлося про зшивні полотна і те, як важко було реставрувати картину, котра фактично зшита із менших клаптів. Студенти розбиралися із багатошаровою непрофесійною реставрацією, котру виконував хтось раніше до них і те, як негативно це відбилося на загальному, кінцевому результаті.

Для присутніх студенти поглиблено розповіли  про символіку, зображену на картинах, і трактували її.

Реставровані роботи повернуться до фондів музею.

Коментарі
keyboard_arrow_up