Один з найстаріших кінотеатрів у Східній Європі покаже кінострічки з кам’янецької “Бруківки”

Один з найстаріших кінотеатрів у Східній Європі покаже кінострічки з кам’янецької “Бруківки”
 • “Боммер” - це найстаріший досі діючий кінотеатр у Східній Європі, що дислокується у Харкові.
 • І вже наприкінці грудня упродовж трьох днів там транслюватимуть переможні короткометрівки із кам'янецького фестивалю “Бруківка”.

18 листопада у Кам’янці успішно дебютував фестиваль молодіжного короткометражного кіно “Бруківка”.На конкурсну програму подали понад 50 фільмів. Але компетентне журі визначило переможців у різних номінаціях.

Читайте також: Переможців визначено, нагороди роздано. У Кам’янці відбувся перший кінофест “Бруківка”.

Кінотеатр “Боммер” - перший у Харкові та Російській імперії стаціонарний кінотеатр. Будівництво в тогочасній спеціальній новобудові завершили у 1908 році. Наразі “Боммер” - найстаріший діючий кінотеатр у Східній Європі. Ініціювали його відкриття в Харкові брати Боммери з Франції. Саме в їхню честь назвали кінотеатр. І  впродовж 3 днів там покажуть ліпші стрічки з кам’янецького фестивалю “Бруківка”.

Організатор дебютного в Кам’янці кінофесту Андрій Заєць розповідає журналістам “20 хвилин”, що представник кінотеатру “Боммер” ще за два тижні до початку фестивалю цікавився можливістю показу конкурсних короткометрівок у Харкові. Андрій після завершення “Бруківки” погодився. І вже 21, 22 та 24 грудня харків’яни побачать 10 конкурсних стрічок від кам’янецького фестивалю. Вартість квитів там коливається в рамках 45 - 65 гривень. І придбати їх можна на сайті karabas.com.

“Мені дуже приємно, що перший Кам’янець - Подільський кінофестиваль живе після його проведення. Кращі стрічки режисерів з нашого міста та усієї України покажуть в грудні в одному із перших в Україні кінотеатрів - "Боммер", в місті Харків. Я спершу не знав, що це за кінотеатр. Але потім прочитав, що це - перший стаціонарний кінотеатр у Харкові та Російській імперії. Він популяризує аматорські фільми молодих режисерів, там часто проводять різні заходи. Вони готуються до показу не як-небудь: покажуть стрічки не в будні, коли на сеанс ніхто не приходить, а у прайм-тайм перед новорічними святами. Це велика честь, що стрічки з кам’янецького фестивалю покажуть в Харкові. Надалі, можливо, покажемо кращі фільми й у інших містах країни, і в Кам’янці на великому екрані”, - ділиться враженнями Андрій Заєць із журналістами “20 хвилин”.

Тож із якими стрічками познайомиться харківський глядач?

 1. “Не менше 50 кг”. Режисер: Марина Артеменко.
 2. “Вечеря”. Режисер: Денис Брилінський.
 3. “Говори зі мною”. Режисер: Катерина Лесик.
 4. “Не дивись у вікно”. Режисер: Микола Бурдейний.
 5. “Висока гора”. Режисер: Володимир Бакун.
 6. “Єдиний шанс”. Режисери: Кузнецова Аліса, Бондаренко Анна та Бондаренко Артем.
 7. “Мати” (позаконкурсна програма). Режисер В’ячеслав Бігун.
 8. “Як одягалась ялинка”. Режисер Боднар Сергій.
 9. “Абонент”. Режисери: Оксана Артеменко та Марина Артеменко.
 10. “Blind love”. Режисер: Денис Чорний.
   

Насправді, це - чудова нагода, щоб про талановитих молодих режисерів дізнались не лише в Кам’янці - Подільському, а й в усій Україні. І театр “Боммер” у Харкові - то лише початок!

Коментарі
keyboard_arrow_up