Туристичному Кам’янцю бракує громадських туалетів

Туристичному Кам’янцю бракує громадських туалетів
 • Про те, що у Кам’янці бракує громадських туалетів, містяни вже втомилися говорити владі. А що ще гірше – відсутність убиралень помічають гості Кам’янця – Подільського.
 • Журналісти «20 хвилин» спробували знайти громадські туалети, у які не страшно заходити і не соромно порадити туристам.

Влада міста все прагне залучати якомога більше туристів до пізнання історичної та архітектурної спадщини Кам’янця – Подільського. Фестивальний сезон буквально кишить різноманітними подіями, котрі так і закликають гостей : «Приїжджайте до Кам’янця. Тут яскраво і весело». Готелів вистачає, хостели (як виявилося) теж є. Але місту у плані інфраструктури ще розвиватися і розвиватися.

Якщо пам’ятаєте, журналісти «20 хвилин» цікавилися у гостей Кам’янця – Подільського про їхні враження від міста. І от вінничанка, котра приїхали до Кам’янця на екскурсію, зізналися, що громадських туалетів туристичному центру Поділля таки бракує.

Бракує? А чи є вони взагалі у Кам’янці – Подільському? А якщо й є, то в якому вони стані? Журналісти «20 хвилин» шукали громадські туалети, у які не страшно заходити і не соромно рекомендувати гостям. Знайшли. Один! 

Знаходиться він на «п’ятачку» біля центрального входу у ринок. Вартість – 2 гривні. Всередині прибирають, можна помити руки. Але є значний недолік - обмежений режим роботи: з 8 по 19 годину.

Йдемо далі Соборною, центральною вулицею Кам’янця – Подільського. Тут громадських туалетів немає. Тож, якщо вам «приспічить», - терпіть!

На території Собору Олександра Невського є туалети.

Але кабінка вбиральні там замкнена. Схоже, відкривають їх тільки у період богослужінь або лише для прихожан церкви.

У парку «Героїв Євромайдану» зараз триває капітальний ремонт. Зайшовши глибше у парк, є старезна недоглянута будівля, яка колись виконувала функції громадського туалету.

Якщо  й справді центральний парк Кам’янця відремонтують, то владі слід подумати, щоб облаштувати тут пристойну вбиральню, аби згодом щойно зремонтований парк не перетворився на суцільний громадський туалет.

Поруч із парком атракціонів теж є туалет. Вхід перекрила гілка дерева. А написи на стінах застерігають:

Одне із найбільш улюблених місць для прогулянок кам’янчан та гостей міста – Лебедине озеро та Алея закоханих.

Але тут немає й геть натяку на громадський туалет. 
Заходимо на територію Старого міста. Ця частина Кам’янця – обличчя всього міста й Поділля загалом. Тому тут слід особливо пильно стежити за чистотою, інфраструктурою. Адже першим ділом, куди йдуть гості, то у Старе місто. А якщо раптово закортить до вбиральні?

 На Троїцькій площі обнадійливий зелений вказівник: «Туалет напроти Ратуші». Шукаємо.

Колись тут таки був туалет.

Але зараз він не функціонує.

Місцеві знають, що є у Старому місті громадський туалет. Знаходиться він за історичним факультетом.


За ЗОШ№1, що розташована просто позаду Ратуші, є вулиця Довга. Окрім того, що там знаходяться пафосні та кітчеві будиночки, є там ще  Гончарна башта. Спустившись до неї і звернувши праворуч, можна побачити щось схоже на громадський туалет. Але умови тут далеко не на п’ять, і перед тим, аби знайти, треба добряче наблукатися.

Влада міста минулого року присягалася, що встановлять ще 6 нових туалетів. Але де вони? Журналістам «20 хвилин» Сергій Бабій, заступник міського голови, каже:

«Міська рада повинна відгукнутися на фінансування. Вона відгукнулася. Виділили в цьому році 300 тисяч для будівництва із тих шести хоча б першого. Визначилися де. По рейтингу претендує два місця: зона відпочинку на мікрорайоні (бо там немає ніде) або Старе місто. Поки що ми ще не знаємо, де саме в Старому місті, тому ми визначаємося", - каже Сергій Бабій.

На питання : «Коли ж розпочнуть будівництво?», отримуємо відповідь:

"Поки ще не можемо сказати, бо ще місце не визначено. Тому зараз ми визначаємося із самим місцем. Але чого ми не працюємо так швидко там, бо туалет громадський є у Старому місті. Заходите напроти Ратуші, у тому приміщенні. І цей туалет будувала міська громада. І він там є. Зараз іде процедура, міський голова цим занімається, про те, щоб повернути назад це приміщення у міську власність. І якщо це вдасться, то вона буде повернути разом із цим туалетом. І тоді прийдеться не робити вже новий туалет, а тільки ну, модернізувати цей, зробити капітальний ремонт того, що є вже. Тому ми зараз очікуєм результату,  яка доля дальша буде цього приміщення."

Сподіватимемося, що ця ситуація все ж поліпшиться найближчим часом. Адже Кам'янець - туристична мекка Поділля і повинно бути соромно, що тут досі немає пристойних громадських убиралень!

Коментарі (8)
 • viktor

  туалет в Старому місті - то Бабчинського, він там керує як приватною власністю, проведіть, шановні журналісти, по ньому розслідування окремо, багато цікавого взнаєте
 • Анна Островська

  ці громадські туалети - то прям плювок в обличчя тим туристам, які можуть приїхати в КамПод. зато в себе вдома мають золоті унітази
 • Ірина Волошина

  могли б хоча би біотуалети поставити по місту, і то було б краще. ніж нічого

  Ілля Дячук reply Ірина Волошина

  з такою кількістю фестивалів, які там проводяться і туристів, які туди приїжджають - то просто ганьба

  Олена reply Ілля Дячук

  це точно! вони хочуть рівнятися до Європи. почніть з туалетів
 • noName

  пропоную усім дружньо сідати срати під паркан Бабія у Старому місті, аби вельмишановне панство поскоріше пронюхало важливість облаштування вбиральні
keyboard_arrow_up